POWIERZCHNIA ZABUDOWY TO NIE JEST POWIERZCHNIA UŻYTKOWA! Co to jest powierzchnia zabudowy? To powierzchnia gruntu, jaką zajmuje budynek. Znajdziesz ja w projekcie pod taką właśnie nazwą. Jeżeli masz wyliczoną powierzchnię zabudowy podaj ją powyżej (wymagane przy nieregularnym kształcie budynku).
Pole wymagane jeżeli nie podano powierzchni zabudowy
Konstrukcja tradycyjna to ciężkie ściany z „pełnych” materiałów, np. betonu, cegły czy drewnianych bali. Czyli znakomita większość budynków w tym kraju. Konstrukcja szkieletowa (dom kanadyjski) to budynek na drewnianym szkielecie nośnym, gdzie wypełnienie ścian stanowi izolacja (np. wełna mineralna).
Całkowita – znaczy razem z ew. dociepleniem
Jeśli ściany zewn. są z mieszanych materiałów, np. pustaka żużlowego i cegieł – tutaj wskaż drugi najczęściej występujący materiał. Zostaw pole puste jeśli ściany są z jednego materiału.
W części ogrzewanej. Jako sztukę rozumiemy tu okno o wymiarach 140x180cm. Mniejsze okna policz jako pół tej sztuki, większe jako półtora, zsumuj i wpisz co wychodzi.
Osobno policz drzwi balkonowe oraz duże przeszklenia. Duże przeszklenie to okno na całą ścianę, tu załóżmy o wymiarach 2,5x3m.
Policz wszystkie zewnętrzne drzwi wyjściowe. Nie wliczaj drzwi garażowych ani balkonowych (jeśli są w pełni przeszklone, liczą się do okien jak wyżej). Jeśli masz starsze i nowsze, wybierz te, których jest najwięcej.
Policz wszystkie zewnętrzne drzwi wyjściowe. Nie wliczaj drzwi garażowych ani balkonowych (jeśli są w pełni przeszklone, liczą się do okien jak wyżej).
Podać taką jaką się uznaje za komfortową w domu zimą bez noszenia dwóch swetrów i kaleson. Za standardową temperaturę pokojową w takich obliczeniach przyjmuje się 20°C. Jeśli marzniesz poniżej 25°C — wpisz właśnie tyle. Chodzi o to, by obliczenia oddały realne zużycie ciepła w twoim domu.
Zużycie opału/energii za ostatni sezon grzewczy. Te informacje nie są wymagane, ale warto je podać, gdyż będą dobrym punktem odniesienia dla weryfikacji wyniku obliczeń.
Można podać dodatkowe informacje, które nie są zawarte w arkuszu